Лома
BoxRec ID:
659771
  • Біографія: Василь Ломаченко

Дворазовий олімпійський чемпіон (2008 та 2012), володар Кубка Вела Баркера (2008), дворазовий чемпіон світу та Європи серед аматорів, а також професійний боксер, який став чемпіоном світу у трьох різних вагових категоріях (57, 59 та 61 кг) за рекордно мінімальну кількість боїв - 12. Василь також встановив рекорд за кількістю боїв, за які він став чемпіоном світу у двох вагових категоріях - 7, а також повторив рекорд за мінімальною кількістю боїв, за які він став чемпіоном світу - 3.

Василь Ломаченко народився 17 лютого 1988 року в місті Білгород-Дністровське Одеської області в сім'ї тренерів Анатолія і Тетяни. Всі ази "солодкої науки" він опановував у Йосипа Каца, покійного тренера, потім тренувати спортсмена почав його батько.

Перший міжнародний успіх до Ломаченка прийшов у 2004 році, коли він виграв чемпіонат Європи серед кадетів (до 16 років) і став кращим боксером змагань. У 2006 році Василь повторив своє досягнення, вигравши чемпіонат світу серед юніорів.

На своєму першому в житті дорослому чемпіонаті світу в 2007 році Ломаченко дійшов до фіналу, де програв за очками росіянину Альберту Селімову. Ця поразка стала єдиною в аматорській кар'єрі Ломаченка, але Василь зміг двічі взяти реванш за неї - на Олімпіаді в Пекіні та в рамках напівпрофесійного турніру WSB.

На Олімпіаді 2008 року Ломаченко завоював свою першу олімпійську золоту медаль і отримав "Вал Баркер Трофі" як найкращий боксер турніру. Після Олімпіади Ломаченко взяв участь у чемпіонаті Європи, де також виграв золото. Після Пекіна Василь отримує пропозиції перейти в професіонали, але за порадою батька залишається в любителях ще на один цикл. На цей момент Ломаченку 20 років.

У 2009 році Василь компенсував відсутність золотої медалі на чемпіонаті світу, ставши чемпіоном у Мілані.

Чемпіонат світу 2011 року відбувається в Баку. Тут Ломаченко стає дворазовим чемпіоном світу. На стадії 1/8 фіналу судді оцінюють бій Ломаченка на користь бразильця Робсона Консейсао, але після протесту української сторони змінюють рішення бою на безпрецедентну перемогу Ломаченка.

У Лондоні Ломаченко отримує свою другу олімпійську золоту медаль і погоджується на участь у третьому сезоні напівпрофесійної ліги, Всесвітньої серії боксу, де доходить до фіналу з командою "Українські отамани". В результаті "отамани" стають срібними призерами, поступившись казахській команді "Астана Арланс".

Влітку 2013 року Ломаченко підписує професійний контракт з Top Rank і в жовтні проводить свій дебютний бій, який розрахований на 10 раундів і на кону якого стоїть один з другорядних титулів.

У своєму другому бою на професійному рингу Ломаченко намагається завоювати свій перший титул у другій напівлегкій вазі і зустрічається з Орландо Салідо, але програє розділеним рішенням суддів.

Наступного разу Ломаченко бореться за вакантний титул проти Гері Рассела і стає чемпіоном у своєму третьому поєдинку, вигравши за очками.

У своєму сьомому бою Ломаченко переходить у напівлегку вагу, де здобуває дострокову перемогу над Роккі Мартінесом і стає чемпіоном світу у другій ваговій категорії.

У своєму дванадцятому бою Ломаченко переходить у легку вагу, де зустрічається з чинним чемпіоном Хорхе Лінаресом. У шостому раунді Василь вперше у своїй професійній кар'єрі опиняється в нокдауні, але в одинадцятому здобуває дострокову перемогу і стає чемпіоном світу у своїй третій ваговій категорії.

Наразі Ломаченко входить до числа найкращих боксерів світу незалежно від вагових категорій. За об'єднавчий бій у легкій вазі проти Хосе Педраси, за даними місцевої спортивної комісії, гонорар Ломаченка склав 1 мільйон доларів. За неофіційними даними, українець мав заробити вдвічі більше.

Василь Ломаченко одружений, виховує сина Анатолія та доньку Вікторію. У перервах між боями Ломаченко продовжує жити в рідному Білгород-Дністровському і виїжджає в тренувальний табір в США тільки на завершальну стадію підготовки до поєдинків.

Батько Ломаченка, Анатолій Миколайович, продовжує залишатися головним тренером Ломаченка, а Рас Анбер - кетменом. До команди Ломаченка також входить психолог Андрій Колосов.

Василь є кумом іншого олімпійського чемпіона та чинного беззаперечного чемпіона світу серед професіоналів Олександра Усика.

Офіційний сайт Василя Ломаченка, твіттер, інстаграм.

26 квітня 2024 р. 19:19

Денис Берінчик, претендент на титул чемпіона світу в легкій вазі за версією WBO, висловився з приводу майбутнього поєдинку між Василем Ломаченком і Джорджем Камбососом, який відбудеться 12 травня.

"Так, адже він непоганий боєць. Адже він постійно додає як боксер. У нього сталевий характер. Він буде боксувати у себе вдома. Думаю, це додасть йому мотивації. Плюс, уболівальники трохи тиснуть на суддів", - цитує Берінчика vRINGe.

Протистояння між Ломаченком і Камбососом відбудеться 12 травня в австралійському місті Перт. На кону в цьому поєдинку стоятиме вакантний пояс чемпіона світу в легкій вазі за версією IBF.

Що стосується Дениса Берінчика, 18 травня він проведе бій із Наваррете за пояс чемпіона світу в легкій вазі за версією WBO.

Читати далі →

Стівенсон назвав Ломаченка легендарним бійцем
23 квітня 2024 р. 14:20

Шакур Стівенсон, чемпіон світу в легкій вазі за версією WBC, поділився своєю думкою про колишнього чемпіона світу в трьох вагових категоріях Василя Ломаченка. Шакур назвав аккерманця легендарним бійцем.

"Безумовно, він легендарний боєць. Якби він був більшим, то став би пеклом для багатьох, але питання тільки в тому, чи поб'ється він зі мною, перш ніж завершить кар'єру", - написав Стівенсон у себе в соціальних мережах.

Свій наступний поєдинок Василь Ломаченко проведе проти Джорджа Камбососа. Бій відбудеться 12 травня в австралійському місті Перт, а на кону стоятиме вакантний титул чемпіона світу в легкій вазі за версією IBF.

Красюк порадив українським боксерам позбутися синдрому Роккі Бальбоа
19 квітня 2024 р. 20:20

Олександр Красюк, промоутер Олександра Усика, відповідаючи на запитання з приводу кар'єри Василя Ломаченка, побажав усім українським боксерам позбутися синдрому Роккі Бальбоа.

Арум: "Бій із Камбососом буде важким для Ломаченка"
12 квітня 2024 р. 13:55

Іменитий американський промоутер Боб Арум висловився щодо поєдинку за вакантний чемпіонський титул IBF у легкій ваговій категорії між Василем Ломаченком і Джорджем Камбососом, запланованого на 12 травня в Перті, Австралія.

10 квітня 2024 р. 19:50

Джордж Камбосос знає, чим він ризикує в майбутньому поєдинку проти Василя Ломаченка.

• Василь Ломаченко: відео