Лома
BoxRec ID:
659771
  • Біографія: Василь Ломаченко

Дворазовий олімпійський чемпіон (2008 та 2012), володар Кубка Вела Баркера (2008), дворазовий чемпіон світу та Європи серед аматорів, а також професійний боксер, який став чемпіоном світу у трьох різних вагових категоріях (57, 59 та 61 кг) за рекордно мінімальну кількість боїв - 12. Василь також встановив рекорд за кількістю боїв, за які він став чемпіоном світу у двох вагових категоріях - 7, а також повторив рекорд за мінімальною кількістю боїв, за які він став чемпіоном світу - 3.

Василь Ломаченко народився 17 лютого 1988 року в місті Білгород-Дністровське Одеської області в сім'ї тренерів Анатолія і Тетяни. Всі ази "солодкої науки" він опановував у Йосипа Каца, покійного тренера, потім тренувати спортсмена почав його батько.

Перший міжнародний успіх до Ломаченка прийшов у 2004 році, коли він виграв чемпіонат Європи серед кадетів (до 16 років) і став кращим боксером змагань. У 2006 році Василь повторив своє досягнення, вигравши чемпіонат світу серед юніорів.

На своєму першому в житті дорослому чемпіонаті світу в 2007 році Ломаченко дійшов до фіналу, де програв за очками росіянину Альберту Селімову. Ця поразка стала єдиною в аматорській кар'єрі Ломаченка, але Василь зміг двічі взяти реванш за неї - на Олімпіаді в Пекіні та в рамках напівпрофесійного турніру WSB.

На Олімпіаді 2008 року Ломаченко завоював свою першу олімпійську золоту медаль і отримав "Вал Баркер Трофі" як найкращий боксер турніру. Після Олімпіади Ломаченко взяв участь у чемпіонаті Європи, де також виграв золото. Після Пекіна Василь отримує пропозиції перейти в професіонали, але за порадою батька залишається в любителях ще на один цикл. На цей момент Ломаченку 20 років.

У 2009 році Василь компенсував відсутність золотої медалі на чемпіонаті світу, ставши чемпіоном у Мілані.

Чемпіонат світу 2011 року відбувається в Баку. Тут Ломаченко стає дворазовим чемпіоном світу. На стадії 1/8 фіналу судді оцінюють бій Ломаченка на користь бразильця Робсона Консейсао, але після протесту української сторони змінюють рішення бою на безпрецедентну перемогу Ломаченка.

У Лондоні Ломаченко отримує свою другу олімпійську золоту медаль і погоджується на участь у третьому сезоні напівпрофесійної ліги, Всесвітньої серії боксу, де доходить до фіналу з командою "Українські отамани". В результаті "отамани" стають срібними призерами, поступившись казахській команді "Астана Арланс".

Влітку 2013 року Ломаченко підписує професійний контракт з Top Rank і в жовтні проводить свій дебютний бій, який розрахований на 10 раундів і на кону якого стоїть один з другорядних титулів.

У своєму другому бою на професійному рингу Ломаченко намагається завоювати свій перший титул у другій напівлегкій вазі і зустрічається з Орландо Салідо, але програє розділеним рішенням суддів.

Наступного разу Ломаченко бореться за вакантний титул проти Гері Рассела і стає чемпіоном у своєму третьому поєдинку, вигравши за очками.

У своєму сьомому бою Ломаченко переходить у напівлегку вагу, де здобуває дострокову перемогу над Роккі Мартінесом і стає чемпіоном світу у другій ваговій категорії.

У своєму дванадцятому бою Ломаченко переходить у легку вагу, де зустрічається з чинним чемпіоном Хорхе Лінаресом. У шостому раунді Василь вперше у своїй професійній кар'єрі опиняється в нокдауні, але в одинадцятому здобуває дострокову перемогу і стає чемпіоном світу у своїй третій ваговій категорії.

Наразі Ломаченко входить до числа найкращих боксерів світу незалежно від вагових категорій. За об'єднавчий бій у легкій вазі проти Хосе Педраси, за даними місцевої спортивної комісії, гонорар Ломаченка склав 1 мільйон доларів. За неофіційними даними, українець мав заробити вдвічі більше.

Василь Ломаченко одружений, виховує сина Анатолія та доньку Вікторію. У перервах між боями Ломаченко продовжує жити в рідному Білгород-Дністровському і виїжджає в тренувальний табір в США тільки на завершальну стадію підготовки до поєдинків.

Батько Ломаченка, Анатолій Миколайович, продовжує залишатися головним тренером Ломаченка, а Рас Анбер - кетменом. До команди Ломаченка також входить психолог Андрій Колосов.

Василь є кумом іншого олімпійського чемпіона та чинного беззаперечного чемпіона світу серед професіоналів Олександра Усика.

Офіційний сайт Василя Ломаченка, твіттер, інстаграм.

2 травня 2024 р. 00:54

Василь Ломаченко, колишній чемпіон світу в трьох вагових категоріях, пригадав свою поразку в поєдинку з Девіном Хейні. Бій пройшов у травні 2023-го року, завершившись перемогою Хейні одноголосним рішенням суддів.

"Я ніколи не забуду мій останній бій, бій із Гейні. Я ніколи не забуду це пограбування. Я не розумію, як... Ви можете бути найкращим, але у суддів може бути інша думка (сміється). Відразу ж після бою я сказав: "Я спатиму дуже добре, тому що я знаю, що переміг у цьому бою", - сказав Ломаченко в інтерв'ю Top Rank.

Нагадаємо, вже 12 травня Ломаченко проведе бій за звання чемпіона світу в легкій вазі за версією IBF проти Джорджа Камбососа.

Читати далі →

Ломаченко висловився з приводу завершення кар'єри
1 травня 2024 р. 19:19

Колишній чемпіон світу в трьох вагових категоріях Василь Ломаченко розповів, скільки ще часу планує залишатися в боксі. За словами спортсмена, багато що залежить від того, як його організм реагуватиме на важкі підготовки.

"Я занадто давно і довго займаюся цим видом спорту. Важко, дуже важко сказати, скільки я ще буду боксувати. Багато чого залежатиме від того, як мій організм почуватиметься після ще однієї важкої підготовки, після ще одного важкого бою", - заявив боксер.

12 травня в Перті Ломаченко зробить ще одну спробу завоювати чемпіонський пояс у легкій вазі. Він зустрінеться в рингу з австралійцем Джорджем Камбососом. На кону в цьому поєдинку стоятиме титул чемпіона в легкій вазі за версією IBF.

Ломаченко пообіцяв показати свій найкращий бокс у бою з Камбососом
1 травня 2024 р. 18:50

Василь Ломаченко, колишній чемпіон світу в трьох вагових категоріях, висловився з приводу майбутнього поєдинку з Джорджем Камбососом.

"Цей бій для мене - ще один шанс стати чемпіоном світу. Мені подобається тренуватися. Ти відчуваєш у цей момент, як ти формуєшся, як боєць. Я - професійний спортсмен. Я завжди тренуюся на максимумі. Я старанно готуюся до бою. У поєдинку з Камбососом покажу свої найкращі навички та свій найкращий стиль. Я тренуюся все життя. Це звично для мене...", - заявив Ломаченко.

Протистояння між Ломаченком і Камбососом відбудеться 12 травня в австралійському місті Перт. На кону стоятиме звання чемпіона світу в легкій вазі за версією IBF.

Ломаченко показав, як готується до Камбососа (відео)
30 квітня 2024 р. 21:07

Промоутерська організація Топ Ренк опублікувала на своєму ютуб-каналі 10-хвилинне відео, присвячене підготовці Василя Ломаченка до поєдинку 11 травня в Австралії проти місцевого боксера Джорджа Камбососа-молодшого за вакантний титул IBF у легкій вазі.

"Побачимося на арені". Ломаченко подякував українцям Австралії за підтримку
29 квітня 2024 р. 13:00

Колишній чемпіон у трьох вагових категоріях Василь Ломаченко дав перший коментар після прибуття до Австралії на поєдинок із Джорджем Камбососом.

• Василь Ломаченко: відео